• Wyprzedaż!
Riflecx CX80 Smar grafitowy do gwintów pod kompensator 150 ml
search
  • Riflecx CX80 Smar grafitowy do gwintów pod kompensator 150 ml

Riflecx CX80 Smar grafitowy do gwintów pod kompensator 150 ml

24,99 zł


Po co mi smar grafitowy?

"Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto Cię stracił..." słowa naszego wieszcza Adama Mickiewicza pasują jak ulał do opisu tego środka.

Duża część strzelców nie odkręca kompensatora (zwłaszcza w karabinach typu AR), nie zwraca uwagi na gwint na końcu lufy czy jej koronę...

W końcu przychodzi moment kiedy chcemy porządnie wyczyścić kompensator więc bierzemy się za jego odkręcanie i... klops, zapieczony "na amen". W ekstremalnych sytuacjach zostaje nam podgrzewanie palnikiem.

Tymczasem żeby uniknąć spieczenia, dewastacji gwintu i korony lufy wystarczy po każdym strzelaniu odkręcić kompensator, zmywaczem usunąć brud z gwintu i korony lufy (w tym przypadku rekomendujemy wykorzystanie szczotki mosiężnej) a następnie użyć smaru grafitowego w spreju aby później strzelać bez stresu.

Smar grafitowy Riflex jest odporny na działanie ekstremalnie wysokich temperatur.

Nieważne zatem czy na treningu wystrzelasz X magazynków czy jesteś szczęśliwcem posiadającym "full auto"- zawsze zabezpieczy przed wodą i zapieczeniem.

Doskonale przywiera do powierzchni zapobiegając zatarciom.

Sposób użycia:

Po oczyszczeniu gwintu na lufie spryskać preparatem powierzchnię. Odczekać trzy minuty a następnie zamontować tłumik bądź kompensator.

Parametry:

Wysoka zawartość zmikronizowanego grafitu – 15%.

Wysoka plastyczność smaru przy niskich temperaturach potwierdzona wynikami badań w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych.

Wykazuje się odpornością na wysokie temperatury i niską aktywnością chemiczną.

Posiada właściwości antykorozyjne, nie rozpuszcza się w wodzie, nie wpływa negatywnie na środowisko, wykazuje się wysoką ogniotrwałością.

Reagując z atmosferyczną parą wodną tworzy cienką warstwę na powierzchni dzięki temu zmniejsza tarcie i zużycie elementów.

Pojemność: 150 ml.

Aplikator ułatwiający precyzyjne stosowanie.

Odporny na działanie wody, hydrofobowy.

Wysokotemperaturowy od-30°C do +600°C.

Produkt posiada opis zastosowania, właściwości oraz zasady bezpieczeństwa w języku polskim, słowackim, ukraińskim oraz angielskim z tyłu puszki.

02152
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.